Tunikové šaty jsou nepostradatelným kouskem šatníku

Ve starověkém Řecku a Římě se tunika skládala ze dvou kusů látky připevněných na ramenou přezkami. Takový oděv se držel opaskem v pase. U žen byly tuniky dlouhé až po kotníky, zatímco muži nosili krátké tuniky po kolena.

Tunika ve starověku byla jakousi vizitkou sociálního postavení člověka. Bohatí a lidé s vyšším společenským postavením nosili nádherné tuniky z jemných tkanin, prostí lidé měly většinou oděv z hrubého plátna. Později zůstala tunika pouze v dámské šatně. 

V polovině 20. století se obnovená tunika vrátila do módy. Jejich vlastností a originálního stylu si všimli designéři, kteří na základě tohoto oděvu vytvořili velké množství zajímavých modelů.

Moderní tuniky přicházejí v široké škále stylů jak pro léto, tak pro jaro a pro chladnější období.

tunika

V množství tunikových šatů je z čeho vybírat a není divu, že popularita tohoto typu dámského, a především letního oblečení roste. Pohodlí, praktičnost a slušivost udržují tento vyhledávaný prvek dámského šatníku na vrcholu po mnoho let. Výhodou tunikových šatů je, že vizuálně prodlužují siluetu.

Tunikové šaty https://www.mlada-moda.cz/damska-moda/tuniky se nosí v různých situacích. Například na pláži jsou noseny vzdušně a lehce z průsvitných tkanin. Oděv ze saténu a šifonu s bohatými dekoracemi je vhodné na večer. Pro každodenní nošení a pro běžné aktivity nebo pohodlný oděv na doma se volí levnější konfekční modely, kde je také na výběr z mnoha možností. Přednost mají samozřejmě příjemné a měkké materiály.

Zdobné modely jsou vhodné především pro štíhlé postavy, které na sebe mohou poutat pozornost.

Krátké rukávy

Název „tunika“ vznikl podle podobnosti s písmenem „T“, krátké rukávy jsou velmi vhodné a mají různé možnosti: volné a přiléhavé, nabírané ukončené gumičkou nebo ležérní ve stylu střapců.

tunika1

Dlouhé rukávy

Dlouhé rukávy pro tunikové šaty jsou velmi široké, rozšiřující se pozvolna od ramenou dolů. Kromě toho jsou rukávy často ukončené manžetou nebo elastickým úpletem či gumičkou. Další z možností je, že jsou rukávy rovné v části předloktí a poté se rozšiřují, nebo jsou prodloužené ozdobnými prvky.

Barvy šatů

Klasickými modely jsou šaty v tradiční bílé, červené, černé a růžové barvě. Existují také velkolepé modely módních barev, které každé sezóně dávají ženám nové příležitosti předvést svůj vynikající vkus.