Jaké jsou výhody přepravních palet, když z nich vyrábíte nábytek

Někteří lidé vidí přepravní dřevěnou paletu a napadne je, že by se dala rozřezat na palivo a zatopit s ní v krbových kamnech. Jiní lidé ji bez povšimnutí přejdou, když se povaluje někde na staveništi, a rozhodně by je nenapadlo požádat stavbyvedoucího, zda by bylo možné si pár palet odvézt.

jedna paleta

Palety se však staly v průběhu posledních dvaceti let velmi výhodným dílčím materiálem pro realizaci tvůrčího potenciálu mnohých z nás, a máte-li zájem, na Internetu naleznete tolik inspirativních výrobků, že vám musí být jasné, jak široký rozsah této činnosti palety poskytují. Dají se z nich vyrábět postele, křesla, stoly a stolky, venkovní terasy, zahradní domky, houpačky, různé police a skladovací prostory, truhlíky na květiny a mnoho dalších věcí. Přepravní palety disponují některými výhodami, kterých můžete využít ve váš prospěch:

dvě palety na sobě

Nosnost – paleta musí unést několik stovek kilogramů, většinou bývá maximální nosnost kolem dvou tun. Když si doma sestavíte postel, nemusíte se obávat, že se pod vámi rozloží. Můžete ji bez obav postavit do dětského pokoje, kde si vaše ratolesti hrají ne zrovna vybíravým způsobem, a kde četné polštářové bitvy a skákání na posteli může u klasických lamelových roštů a běžně vyráběného dětského nábytku způsobit spoustu problémů. Postel z palet zvládne i nájezd deseti skákajících dětí na molitanové matraci (je otázkou, zda to přežije samotná matrace).

Kvalitní dřevěný masiv – aby bylo možné zajistit požadovanou nosnost, musí jít o velmi kvalitní masivní dřevo, bez prasklin, zbavené kůry, bez velkých otvorů ze suků atp. Dřevo je dostatečně proschlé, nekroutí se a zaujímá vcelku stálý tvar.

Shodné rozměry – zejména euro palety jsou vyrobené s přesností na milimetry tak, aby byly všechny stejně velké a mohly se pohodlně skladovat i transportovat. To se hodí hlavně tam, kde je spojujete a pokládáte na sebe a vedle sebe, např. při zhotovování dvojlůžka, venkovní terasy či velké sedací soupravy ve tvaru písmene L nebo U.

5/5 - (3 votes)