Alespoň malé soukromí

Pro většinu chovatelů králíčků je vcelku úplně normální nechat chlupáče běhat po bytě. Přesto je velmi důležité, aby měl svoje vlastní soukromí, kde se může nejen v klidu vyspat, ale má i svoje další zázemí. Zde bude vědět, že má běžně dostupnou stravu a dokonce i svůj záchůdek, takže nemusí dělat loužičky nebo bobečky po celém bytě. Je to zvláštní, ale králík je velmi učenlivý a během velmi krátké doby se naučí, jak všechno funguje a kde co má hledat. Samozřejmě klec pro králíky musí být bezpečná a také dostatečně prostorná, aby se do ní v pohodě králíček vešel i se vším jeho komfortem.

nora

Jak vybrat správnou klec?

  1. Rozhodující je velikost. Klec by měla být dostatečně prostorná, aby se v ní zvířátko postavilo a také ho neomezovala na šířku. Skutečně nemá žádný význam kupovat pro mládě a během velmi krátké doby musíme do obchodu znovu, protože se do ní drobeček již nevejde. Pokud to prostory bytu dovolí, tak by měla být správná volba ta největší, co je jen možná.
  2. Volba materiálu může rozhodnout o dalším kroku výběru. Nejčastější jsou klece z kovu, ale můžeme se setkat i s dřevěnými výrobky. Dřevo je sice přírodní materiál, ale v tomto případě kovové mřížky budou lépe větrat a navíc sice mohou připomínat mříže vězení, ale poskytují výhled.
  3. Dno samotné klece je naprosto důležitým krokem k rozhodnutí. Na trhu se najde mnoho provedení, ale asi úplně nejlepší jsou s pevným plastovým dnem. To zaručuje to, že se veškeré nečistoty neprosáknou do venkovních prostorů a navíc je velmi snadná údržba a také dezinfekce. Je daleko lepší, když je dno vyšší, to zase přece jenom zmírní vyhazování různých nečistot z klece.

králíček
Než si samotnou klec zakoupíme, je třeba dostatečně zkontrolovat, zdali je všechno v pořádku a nevyskytují se zde nějaké ostré hrany, o které by se králíček mohl nějak poranit. Je lepší se zaměřit na obchody, kde jsou certifikované klece, protože ty splňují veškeré nároky na bezpečnost zvířete.